Yamaha

Porady

Yamaha

Firma Yamaha posiada ponad 115-letnie doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu pianin i fortepianów. Instrumenty marki Yamaha pozostają wzorcem, począwszy od wyprodukowania pierwszego pianina w roku 1900.

Jakość fortepianów Yamaha dostała doceniona przez światowej sławy pianistów, a instrumenty te są wykorzystywane w najlepszych salach koncertowych na świecie podczas najbardziej prestiżowych konkursów, jak na przykład odbywający się w Moskwie Międzynarodowy Konkurs im. Piotra Czajkowskiego, na którego 11. edycji w 1998 r. na fortepianie Yamaha CFIIIS zwyciężył Dienis Macujew, czy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, w którym podczas 16. edycji w 2010 r. w Warszawie pierwszą nagrodę zdobyła Julianna Awdiejewa grająca na instrumencie Yamaha CFX.

Instrumenty Yamaha są wciąż ulepszane z wykorzystaniem zarówno wiedzy najlepszych fachowców na świecie, jak i najnowszych technologii. To pozwala firmie Yamaha zapewniać najwyższą jakość produkowanych instrumentów oraz sprostać rosnącym wymaganiom artystów.